Literaire Prijzen

Harry Bekkering 1944 -

Jurylidmaatschappen
2005 : Constantijn Huygens-prijs 2005 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Marga Minco
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2005 : Jan Campert-prijs 2005 Eerst dit dan dat
Prijswinnaar: Nachoem M. Wijnberg
Bekroond werk:Eerst dit dan dat
Details
2005 : F. Bordewijk-prijs 2005 Omega minor
Prijswinnaar: Paul Verhaeghen
Bekroond werk:Omega minor
Details
2005 : Nienke van Hichtum-prijs 2005 Dani Benonni
Prijswinnaar: Bart Moeyaert
Bekroond werk:Dani Benonni
Details
2005 : G.H. 's-Gravesande-prijs 2005 Bibliografie van Nederlandse school en kinderboeken 1700-1800, Kunst en leering, Geschiedenis van het Nederlandse kinderboek in de negentiende eeuw en Papertoys, speelprenten en papieren speelgoed in Nederland
Prijswinnaar: P.J.A.M. Buijnsters
Bekroond werk:Bibliografie van Nederlandse school en kinderboeken 1700-1800, Kunst en leering, Geschiedenis van het Nederlandse kinderboek in de negentiende eeuw
en Papertoys, speelprenten en papieren speelgoed in Nederland
Details
2005 : G.H. 's-Gravesande-prijs 2005 Bibliografie van Nederlandse school en kinderboeken 1700-1800, Kunst en leering, Geschiedenis van het Nederlandse kinderboek in de negentiende eeuw en Papertoys, speelprenten en papieren speelgoed in Nederland
Prijswinnaar: Leontine Buijnsters-Smets
Bekroond werk:Bibliografie van Nederlandse school en kinderboeken 1700-1800, Kunst en leering, Geschiedenis van het Nederlandse kinderboek in de negentiende eeuw
en Papertoys, speelprenten en papieren speelgoed in Nederland
Details
2004 : Constantijn Huygens-prijs 2004 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Willem G. van Maanen
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2004 : F. Bordewijk-prijs 2004 De asielzoeker
Prijswinnaar: Arnon Grunberg
Bekroond werk:De asielzoeker
Details
2004 : J. Greshoff-prijs 2004 Ingenieurs van de ziel
Prijswinnaar: Frank Westerman
Bekroond werk:Ingenieurs van de ziel
Details
2004 : Jan Campert-prijs 2004 Varkensroze ansichten
Prijswinnaar: Mustafa Stitou
Bekroond werk:Varkensroze ansichten
Details
2004 : Literaire prijs van de provincie Gelderland 2004 'De vredesmachine'
Prijswinnaar: Thijs Goverde
Bekroond werk:'De vredesmachine'
Details
2003 : Constantijn Huygens-prijs 2003 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Sybren Polet
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2003 : Jan Campert-prijs 2003 Heden voelen mijn voeten zich goed
Prijswinnaar: Jan Eijkelboom
Bekroond werk:Heden voelen mijn voeten zich goed
Details
2003 : F. Bordewijk-prijs 2003 Nestor
Prijswinnaar: L.H. Wiener
Bekroond werk:Nestor
Details
2003 : Nienke van Hichtum-prijs 2003 Winterijs
Prijswinnaar: Peter van Gestel
Bekroond werk:Winterijs
Details
2002 : F. Bordewijk-prijs 2002 Als op de eerste dag
Prijswinnaar: Stefan Hertmans
Bekroond werk:Als op de eerste dag
Details
2002 : Jan Campert-prijs 2002 Zwart als kaviaar
Prijswinnaar: Menno Wigman
Bekroond werk:Zwart als kaviaar
Details
2002 : G.H. 's-Gravesande-prijs 2002 zijn literaire tekeningen
Prijswinnaar: Siegfried Woldhek
Bekroond werk:zijn literaire tekeningen
Details
2002 : J. Greshoff-prijs 2002 Waarom het leven sneller gaat als je ouder wordt
Prijswinnaar: Douwe Draaisma
Bekroond werk:Waarom het leven sneller gaat als je ouder wordt
Details
2002 : Constantijn Huygens-prijs 2002 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Kees Ouwens
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2001 : Constantijn Huygens-prijs 2001 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Louis Ferron
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2001 : Nienke van Hichtum-prijs 2001 Zeer kleine liefde
Prijswinnaar: Ted van Lieshout
Bekroond werk:Zeer kleine liefde
Details
2001 : Jan Campert-prijs 2001 De geschiedenis van een opsomming
Prijswinnaar: Arjen Duinker
Bekroond werk:De geschiedenis van een opsomming
Details
2001 : F. Bordewijk-prijs 2001 De oesters van Nam Kee
Prijswinnaar: Kees van Beijnum
Bekroond werk:De oesters van Nam Kee
Details
2000 : F. Bordewijk-prijs 2000 Tongkat; Een verhalenbordeel
Prijswinnaar: Peter Verhelst
Bekroond werk:Tongkat; Een verhalenbordeel
Details
2000 : Jan Campert-prijs 2000 Waterstudies
Prijswinnaar: K. Michel
Bekroond werk:Waterstudies
Details
2000 : J. Greshoff-prijs 2000 Nacht- en dagwerk
Prijswinnaar: Martin Reints
Bekroond werk:Nacht- en dagwerk
Details
2000 : Constantijn Huygens-prijs 2000 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Charlotte Mutsaers
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1999 : Zilveren Zoen 1999 De geur van melisse
Prijswinnaar: Per Nilsson
Bekroond werk:De geur van melisse
Details
1999 : Nienke van Hichtum-prijs 1999 Hee meneer Eland
Prijswinnaar: Eva Gerlach
Bekroond werk:Hee meneer Eland
Details
1999 : Constantijn Huygens-prijs 1999 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Willem Jan Otten
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1999 : Jan Campert-prijs 1999 Gegroet o...
Prijswinnaar: Peter van Lier
Bekroond werk:Gegroet o...
Details
1999 : Gouden Zoen 1999 Gijsbrecht
Prijswinnaar: Edward van de Vendel
Bekroond werk:Gijsbrecht
Details
1999 : Zilveren Zoen 1999 Stil Leven
Prijswinnaar: Ted van Lieshout
Bekroond werk:Stil Leven
Details
1999 : G.H. 's-Gravesande-prijs 1999 De organisatie van de Poëziezomers in Watou
Prijswinnaar: Gwy Mandelinck
Bekroond werk:De organisatie van de Poëziezomers in Watou
Details
1999 : F. Bordewijk-prijs 1999 Twee harten op een schotel
Prijswinnaar: Gijs IJlander
Bekroond werk:Twee harten op een schotel
Details
1998 : F. Bordewijk-prijs 1998 Het lied en de waarheid
Prijswinnaar: Helga Ruebsamen
Bekroond werk:Het lied en de waarheid
Details
1998 : Jan Campert-prijs 1998 (Robuuste tongwerken,) een stralend plenum
Prijswinnaar: Tonnus Oosterhoff
Bekroond werk:(Robuuste tongwerken,) een stralend plenum
Details
1998 : Zilveren Zoen 1998 Waanzinnige wereld
Prijswinnaar: Kim Fupz Aakeson
Bekroond werk:Waanzinnige wereld
Details
1998 : Gouden Zoen 1998 De Roos en het Zwijn
Prijswinnaar: Anne Provoost
Bekroond werk:De Roos en het Zwijn
Details
1998 : J. Greshoff-prijs 1998 Familieportret
Prijswinnaar: Atte Jongstra
Bekroond werk:Familieportret
Details
1998 : Constantijn Huygens-prijs 1998 gehele oeuvre
Prijswinnaar: H.H. ter Balkt
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1998 : Zilveren Zoen 1998 Balthasar
Prijswinnaar: Henri van Daele
Bekroond werk:Balthasar
Details
1997 : Constantijn Huygens-prijs 1997 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Leonard Nolens
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1997 : Nienke van Hichtum-prijs 1997 Vreemd land
Prijswinnaar: Rita Verschuur
Bekroond werk:Vreemd land
Details
1997 : Jan Campert-prijs 1997 Grondstewardess
Prijswinnaar: Elma van Haren
Bekroond werk:Grondstewardess
Details
1997 : F. Bordewijk-prijs 1997 Het bureau I: Meneer Beerta en Het bureau II: Vuile handen
Prijswinnaar: J.J. Voskuil
Bekroond werk:Het bureau I: Meneer Beerta en Het bureau II: Vuile handen
Details
1997 : Zilveren Zoen 1997 De Mennyns
Prijswinnaar: Sylvia Waugh
Bekroond werk:De Mennyns
Details
1997 : Zilveren Zoen 1997 Gebr
Prijswinnaar: Ted van Lieshout
Bekroond werk:Gebr
Details
1997 : Gouden Zoen 1997 Mosje en Reizele
Prijswinnaar: Karlijn Stoffels
Bekroond werk:Mosje en Reizele
Details
1996 : F. Bordewijk-prijs 1996 De opdracht
Prijswinnaar: Wessel te Gussinklo
Bekroond werk:De opdracht
Details
1996 : Jan Campert-prijs 1996 Iets zo eenvoudigs
Prijswinnaar: Huub Beurskens
Bekroond werk:Iets zo eenvoudigs
Details
1996 : G.H. 's-Gravesande-prijs 1996 literaire verdiensten
Prijswinnaar: Tine van Buul
Bekroond werk:literaire verdiensten
Details
1996 : J. Greshoff-prijs 1996 Doorkijkjes
Prijswinnaar: Piet Meeuse
Bekroond werk:Doorkijkjes
Details
1996 : Constantijn Huygens-prijs 1996 gehele oeuvre
Prijswinnaar: H.C. ten Berge
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1995 : Constantijn Huygens-prijs 1995 gehele oeuvre
Prijswinnaar: F. Springer
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1995 : Zilveren Griffel 1995 Odysseus, een man van verhalen
Prijswinnaar: Imme Dros
Bekroond werk:Odysseus, een man van verhalen
Details
1995 : Zilveren Griffel 1995 Veren
Prijswinnaar: Veronica Hazelhoff
Bekroond werk:Veren
Details
1995 : Zilveren Griffel 1995 Klik, ik heb je
Prijswinnaar: Marije van der Hoeven
Bekroond werk:Klik, ik heb je
Details
1995 : Nienke van Hichtum-prijs 1995 Veren
Prijswinnaar: Veronica Hazelhoff
Bekroond werk:Veren
Details
1995 : Jan Campert-prijs 1995 Wat zoekraakt
Prijswinnaar: Eva Gerlach
Bekroond werk:Wat zoekraakt
Details
1995 : F. Bordewijk-prijs 1995 Gesloten huis
Prijswinnaar: Nicolaas Matsier
Bekroond werk:Gesloten huis
Details
1995 : Zilveren Griffel 1995 Raad eens hoeveel ik van je hou
Prijswinnaar: Sam McBratney
Bekroond werk:Raad eens hoeveel ik van je hou
Details
1995 : Gouden Griffel 1995 Begin een torentje van niks
Prijswinnaar: Ted van Lieshout
Bekroond werk:Begin een torentje van niks
Details
1995 : Zilveren Griffel 1995 Een zeer geheime reiskist
Prijswinnaar: Simone Schell
Bekroond werk:Een zeer geheime reiskist
Details
1995 : Zilveren Griffel 1995 Het eiland Klaasje
Prijswinnaar: Sjoerd Kuyper
Bekroond werk:Het eiland Klaasje
Details
1995 : Zilveren Griffel 1995 Vallen
Prijswinnaar: Anne Provoost
Bekroond werk:Vallen
Details
1995 : Zilveren Griffel 1995 Mauwtje
Prijswinnaar: Rascal
Bekroond werk:Mauwtje
Details
1995 : Zilveren Griffel 1995 s Nachts op dak
Prijswinnaar: K. Schippers
Bekroond werk:s Nachts op dak
Details
1994 : Zilveren Griffel 1994 Het Wilhelmus
Prijswinnaar: Willem Wilmink
Bekroond werk:Het Wilhelmus
Details
1994 : Zilveren Griffel 1994 Robin en Suze
Prijswinnaar: Sjoerd Kuyper
Bekroond werk:Robin en Suze
Details
1994 : Zilveren Griffel 1994 Motu Iti, het meeuweneiland
Prijswinnaar: Roberto Piumini
Bekroond werk:Motu Iti, het meeuweneiland
Details
1994 : Zilveren Griffel 1994 Een mond vol dons
Prijswinnaar: Lydia Rood
Bekroond werk:Een mond vol dons
Details
1994 : Zilveren Griffel 1994 Jannes
Prijswinnaar: Toon Tellegen
Bekroond werk:Jannes
Details
1994 : Gouden Griffel 1994 Bijna iedereeen kon omvallen
Prijswinnaar: Toon Tellegen
Bekroond werk:Bijna iedereeen kon omvallen
Details
1994 : Zilveren Griffel 1994 De tolbrug
Prijswinnaar: Aidan Chambers
Bekroond werk:De tolbrug
Details
1994 : F. Bordewijk-prijs 1994 De walsenkoning
Prijswinnaar: Louis Ferron
Bekroond werk:De walsenkoning
Details
1994 : Jan Campert-prijs 1994 Atlantis
Prijswinnaar: Lloyd Haft
Bekroond werk:Atlantis
Details
1994 : J. Greshoff-prijs 1994 Een verlangen naar ontroostbaarheid
Prijswinnaar: Patricia de Martelaere
Bekroond werk:Een verlangen naar ontroostbaarheid
Details
1994 : Zilveren Griffel 1994 Aan de verkeerde kant van de aarde
Prijswinnaar: Jean Fritz
Bekroond werk:Aan de verkeerde kant van de aarde
Details
1994 : Zilveren Griffel 1994 Herman het kind en de Dingen
Prijswinnaar: Harrie Geelen
Bekroond werk:Herman het kind en de Dingen
Details
1994 : Zilveren Griffel 1994 De blauwe stoel, de ruziestoel
Prijswinnaar: Imme Dros
Bekroond werk:De blauwe stoel, de ruziestoel
Details
1994 : Constantijn Huygens-prijs 1994 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Judith Herzberg
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1993 : Constantijn Huygens-prijs 1993 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Jeroen Brouwers
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1993 : Zilveren Griffel 1993 Lieve engerd, de groetjes
Prijswinnaar: Inez van Eijk
Bekroond werk:Lieve engerd, de groetjes
Details
1993 : Zilveren Griffel 1993 Niet Wiet, wel Nel
Prijswinnaar: Joke van Leeuwen
Bekroond werk:Niet Wiet, wel Nel
Details
1993 : Zilveren Griffel 1993 Met je rug tegen de muur
Prijswinnaar: Klaus Kordon
Bekroond werk:Met je rug tegen de muur
Details
1993 : Zilveren Griffel 1993 Toen onze Daniël doodging
Prijswinnaar: Janni Howker
Bekroond werk:Toen onze Daniël doodging
Details
1993 : Nienke van Hichtum-prijs 1993 De prinses van de moestuin
Prijswinnaar: Annemie Heymans
Bekroond werk:De prinses van de moestuin
Details
1993 : G.H. 's-Gravesande-prijs 1993 zijn bijzonderde verdiensten op het gebied van de literatuur, met name zijn werk voor het Poëziecentrum in Gent
Prijswinnaar: Willy Tibergien
Bekroond werk:zijn bijzonderde verdiensten op het gebied van de literatuur, met name zijn werk voor het Poëziecentrum in Gent
Details
1993 : Jan Campert-prijs 1993 Een dansschool
Prijswinnaar: Toon Tellegen
Bekroond werk:Een dansschool
Details
1993 : F. Bordewijk-prijs 1993 De thuiskomst van kapitein Rob
Prijswinnaar: Robert Anker
Bekroond werk:De thuiskomst van kapitein Rob
Details
1993 : Gouden Griffel 1993 Nachtverhaal
Prijswinnaar: Paul Biegel
Bekroond werk:Nachtverhaal
Details
1993 : Zilveren Griffel 1993 Allemaal bedrog
Prijswinnaar: Gerard Brands
Bekroond werk:Allemaal bedrog
Details
1993 : Zilveren Griffel 1993 Kikker in de kou
Prijswinnaar: Max Velthuijs
Bekroond werk:Kikker in de kou
Details
1993 : Zilveren Griffel 1993 Eilandheimwee
Prijswinnaar: Selma Noort
Bekroond werk:Eilandheimwee
Details
1993 : Zilveren Griffel 1993 Elvenmiddag
Prijswinnaar: Janet Taylor Lisle
Bekroond werk:Elvenmiddag
Details
1993 : Zilveren Griffel 1993 Marie Pouceline of de Nicht van de Generaal
Prijswinnaar: Simone Schell
Bekroond werk:Marie Pouceline of de Nicht van de Generaal
Details
1993 : Nienke van Hichtum-prijs 1993 De prinses van de moestuin
Prijswinnaar: Margriet Heymans
Bekroond werk:De prinses van de moestuin
Details
1992 : F. Bordewijk-prijs 1992 De dood als meisje van acht
Prijswinnaar: Jacq Firmin Vogelaar
Bekroond werk:De dood als meisje van acht
Details
1992 : Jan Campert-prijs 1992 Paviljoenen
Prijswinnaar: Willem Jan Otten
Bekroond werk:Paviljoenen
Details
1992 : J. Greshoff-prijs 1992 Kersebloed
Prijswinnaar: Charlotte Mutsaers
Bekroond werk:Kersebloed
Details
1992 : Constantijn Huygens-prijs 1992 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Cees Nooteboom
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1991 : Constantijn Huygens-prijs 1991 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Bert Schierbeek
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1991 : Nienke van Hichtum-prijs 1991 Vrienden van de maan
Prijswinnaar: Mensje van Keulen
Bekroond werk:Vrienden van de maan
Details
1991 : Jan Campert-prijs 1991 Liefdesverklaringen
Prijswinnaar: Leonard Nolens
Bekroond werk:Liefdesverklaringen
Details
1991 : F. Bordewijk-prijs 1991 De overkant van de rivier
Prijswinnaar: Jan Siebelink
Bekroond werk:De overkant van de rivier
Details
1990 : F. Bordewijk-prijs 1990 Wit is altijd schoon
Prijswinnaar: Leo Pleysier
Bekroond werk:Wit is altijd schoon
Details
1990 : Gelderse Debuten 1990 De winkel van Vrouw Gordijn
Prijswinnaar: Alice Jetten
Bekroond werk:De winkel van Vrouw Gordijn
Details
1990 : Jan Campert-prijs 1990 Tomben
Prijswinnaar: Jan Kuijper
Bekroond werk:Tomben
Details
1990 : J. Greshoff-prijs 1990 Museo sentimental
Prijswinnaar: K. Schippers
Bekroond werk:Museo sentimental
Details
1990 : G.H. 's-Gravesande-prijs 1990 zijn bijzondere verdiensten op het gebied van de literatuur, met name als oprichter en enig redacteur van Hollands Maandblad
Prijswinnaar: K.L. Poll
Bekroond werk:zijn bijzondere verdiensten op het gebied van de literatuur, met name als oprichter en enig redacteur van Hollands Maandblad
Details
1990 : Constantijn Huygens-prijs 1990 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Hans Faverey
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1989 : Constantijn Huygens-prijs 1989 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Anton Koolhaas
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1989 : Nienke van Hichtum-prijs 1989 Lang zul je leven
Prijswinnaar: Ienne Biemans
Bekroond werk:Lang zul je leven
Details
1989 : Jan Campert-prijs 1989 Winterhard
Prijswinnaar: Miriam Vanhee
Bekroond werk:Winterhard
Details
1989 : F. Bordewijk-prijs 1989 De zondvloed
Prijswinnaar: Jeroen Brouwers
Bekroond werk:De zondvloed
Details
1989 : Multatuli-prijs 1989 De straat en het struikgewas
Prijswinnaar: Armando
Bekroond werk:De straat en het struikgewas
Details
1988 : F. Bordewijk-prijs 1988 Aanklacht tegen onbekend
Prijswinnaar: Hermine de Graaf
Bekroond werk:Aanklacht tegen onbekend
Details
1988 : Jan Campert-prijs 1988 Aardes deuren
Prijswinnaar: H.H. ter Balkt
Bekroond werk:Aardes deuren
Details
1988 : J. Greshoff-prijs 1988 Wat is creativiteit?
Prijswinnaar: S. Dresden
Bekroond werk:Wat is creativiteit?
Details
1988 : G.H. 's-Gravesande-prijs 1988 Louis Couperus
Prijswinnaar: F.L. Bastet
Bekroond werk:Louis Couperus
Details
1988 : Constantijn Huygens-prijs 1988 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Jacques Hamelink
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1987 : Constantijn Huygens-prijs 1987 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Annie M.G. Schmidt
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1987 : G.H. 's-Gravesande-prijs 1987 haar belangeloze inzet voor het Multatuli-Museum
Prijswinnaar: J.A. Roelfsema-Tenge
Bekroond werk:haar belangeloze inzet voor het Multatuli-Museum
Details
1987 : Nienke van Hichtum-prijs 1987 Ko Kruier en zijn stadsgenoten
Prijswinnaar: Peter van Gestel
Bekroond werk:Ko Kruier en zijn stadsgenoten
Details
1987 : Jan Campert-prijs 1987 Achter de waterval
Prijswinnaar: Tom van Deel
Bekroond werk:Achter de waterval
Details
1987 : F. Bordewijk-prijs 1987 Mystiek lichaam
Prijswinnaar: Frans Kellendonk
Bekroond werk:Mystiek lichaam
Details
1986 : F. Bordewijk-prijs 1986 De gevarendriehoek
Prijswinnaar: A.F.Th. van der Heijden
Bekroond werk:De gevarendriehoek
Details
1986 : Jan Campert-prijs 1986 De hectaren van het geheugen
Prijswinnaar: Herman De Coninck
Bekroond werk:De hectaren van het geheugen
Details
1986 : J. Greshoff-prijs 1986 Nee heb je
Prijswinnaar: Renate Rubinstein
Bekroond werk:Nee heb je
Details
1986 : G.H. 's-Gravesande-prijs 1986 zijn stimulerende activiteiten op het terrein van de literatuur, in het bijzonder van de poëzie
Prijswinnaar: Simon Vinkenoog
Bekroond werk:zijn stimulerende activiteiten op het terrein van de literatuur, in het bijzonder van de poëzie
Details
1986 : Constantijn Huygens-prijs 1986 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Gerrit Krol
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1985 : Nienke van Hichtum-prijs 1985 Het verkeerde pannetje
Prijswinnaar: Willem Wilmink
Bekroond werk:Het verkeerde pannetje
Details
1985 : F. Bordewijk-prijs 1985 Reis door mijn kamer
Prijswinnaar: J.M.A. Biesheuvel
Bekroond werk:Reis door mijn kamer
Details
1985 : Constantijn Huygens-prijs 1985 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Pierre H. Dubois
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1985 : Jan Campert-prijs 1985 Klem
Prijswinnaar: Kees Ouwens
Bekroond werk:Klem
Details
1985 : Staatsprijs voor kinder- en jeugdliteratuur 1985
Prijswinnaar:
Bekroond werk:
Details
1984 : Jan Campert-prijs 1984 Natuurlijk evenwicht
Prijswinnaar: Ad Zuiderent
Bekroond werk:Natuurlijk evenwicht
Details
1984 : Constantijn Huygens-prijs 1984 gehele oeuvre
Prijswinnaar: J. Bernlef
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1984 : F. Bordewijk-prijs 1984 Machthebbers
Prijswinnaar: Armando
Bekroond werk:Machthebbers
Details
1984 : G.H. 's-Gravesande-prijs 1984 zijn constante en onafhankelijke arbeid voor de behartiging van de belangen der literatuur in tijdschrift en courant
Prijswinnaar: Kees Fens
Bekroond werk:zijn constante en onafhankelijke arbeid voor de behartiging van de belangen der literatuur in tijdschrift en courant
Details
1984 : J. Greshoff-prijs 1984 De kracht van het ongrijpbare
Prijswinnaar: Cyrille Offermans
Bekroond werk:De kracht van het ongrijpbare
Details
1983 : Nienke van Hichtum-prijs 1983 En een tijd van vrede
Prijswinnaar: Imme Dros
Bekroond werk:En een tijd van vrede
Details
1983 : G.H. 's-Gravesande-prijs 1983 zijn verdiensten op het gebied van de literatuurgeschiedenis, in het bijzonder die van de negentiende eeuw
Prijswinnaar: Harry G.M. Prick
Bekroond werk:zijn verdiensten op het gebied van de literatuurgeschiedenis, in het bijzonder die van de negentiende eeuw
Details
1983 : Constantijn Huygens-prijs 1983 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Rob Nieuwenhuys
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1983 : F. Bordewijk-prijs 1983 Het nichtje van Mozart
Prijswinnaar: Willem G. van Maanen
Bekroond werk:Het nichtje van Mozart
Details
1983 : Jan Campert-prijs 1983 Van het balkon
Prijswinnaar: Robert Anker
Bekroond werk:Van het balkon
Details
1982 : Jan Campert-prijs 1982 Het landleven
Prijswinnaar: Willem van Toorn
Bekroond werk:Het landleven
Details
1982 : F. Bordewijk-prijs 1982 Bougainville
Prijswinnaar: F. Springer
Bekroond werk:Bougainville
Details
1982 : Constantijn Huygens-prijs 1982 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Jan Wolkers
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1982 : J. Greshoff-prijs 1982 Vingeroefeningen
Prijswinnaar: Jacques Kruithof
Bekroond werk:Vingeroefeningen
Details
1982 : G.H. 's-Gravesande-prijs 1982 publikaties op het verbindingsvlak van literatuur en wetenschap
Prijswinnaar: H.A. Gomperts
Bekroond werk:publikaties op het verbindingsvlak van literatuur en wetenschap
Details
1981 : G.H. 's-Gravesande-prijs 1981 zijn bijdrage aan de bevordering van de Nederlandstalige cultuur, met name door middel van zijn aandeel in het tijdschrift Ons Erfdeel
Prijswinnaar: Jozef Deleu
Bekroond werk:zijn bijdrage aan de bevordering van de Nederlandstalige cultuur, met name door middel van zijn aandeel in het tijdschrift Ons Erfdeel
Details
1981 : Nienke van Hichtum-prijs 1981 Orkaan en Mayra
Prijswinnaar: Sonia Garmers
Bekroond werk:Orkaan en Mayra
Details
1981 : Constantijn Huygens-prijs 1981 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Hella S. Haasse
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1981 : Jan Campert-prijs 1981 Botshol
Prijswinnaar: Judith Herzberg
Bekroond werk:Botshol
Details
1981 : F. Bordewijk-prijs 1981 Rituelen
Prijswinnaar: Cees Nooteboom
Bekroond werk:Rituelen
Details
1980 : F. Bordewijk-prijs 1980 Opwaaiende zomerjurken
Prijswinnaar: Oek de Jong
Bekroond werk:Opwaaiende zomerjurken
Details
1980 : Jan Campert-prijs 1980 De hazen en andere gedichten
Prijswinnaar: Ed Leeflang
Bekroond werk:De hazen en andere gedichten
Details
1980 : Constantijn Huygens-prijs 1980 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Alfred Kossmann
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1980 : J. Greshoff-prijs 1980 De zwembadmentaliteit
Prijswinnaar: Andreas Burnier
Bekroond werk:De zwembadmentaliteit
Details

Literaire prijzen

In deze database vindt u een overzicht van meer dan 500 Nederlandse en Vlaamse literaire prijzen. Het prijzenbestand bevat achtergrondinformatie over de prijzen en is te doorzoeken op zowel prijswinnaars als juryleden. Deze database wordt beheerd door het Literatuurmuseum.


U kunt in het prijzenbestand zoeken op twee manieren:

  • Bladeren van A tot Z door het afrolscherm.
  • Door het intikken van een letter komt de eerste prijs die met die letter begint in beeld, met behulp van de pijltjestoetsen op uw toetsenbord kunt u hierna naar boven of naar beneden bladeren.

    Een aantal prijzen heeft twee ingangen, één op de officiële naam en één op de naam waaronder de prijs het meest bekend is.

    Klikken op naam van de prijs geeft een nadere toelichting van de prijs, klikken op details geeft de gegevens van de uitreiking.

    Per persoon staan alle gegevens onder elkaar: de gewonnen prijzen, de jurylidmaatschappen en in voorkomende gevallen de gegevens van de prijzen of jurylidmaatschappen onder een andere naam verkregen of bekleed.

    Voor een volledig overzicht is het belangrijk het hele scherm af te scrollen.