Literaire Prijzen

Yra van Dijk 1970 -

Jurylidmaatschappen
2015 : VSB Poëzieprijs 2015 Archaïsch de dieren
Prijswinnaar: Hester Knibbe
Bekroond werk:Archaïsch de dieren
Details
2014 : Constantijn Huygens-prijs 2014 Het gehele oeuvre
Prijswinnaar: Mensje van Keulen
Bekroond werk:Het gehele oeuvre
Details
2014 : Jan Campert-prijs 2014 Vlinderslag
Prijswinnaar: Piet Gerbrandy
Bekroond werk:Vlinderslag
Details
2014 : J. Greshoff-prijs 2014 Angst en schoonheid. Louis Couperus, de mystiek der zichtbare dingen.
Prijswinnaar: Bas Heijne
Bekroond werk:Angst en schoonheid. Louis Couperus, de mystiek der zichtbare dingen.
Details
2014 : G.H. 's-Gravesande-prijs 2014 Byzondere literaire verdiensten 2014
Prijswinnaar: Behoud en Begeerte
Bekroond werk:Byzondere literaire verdiensten 2014
Details
2013 : Jan Campert-prijs 2013 Bewegend doel
Prijswinnaar: Micha Hamel
Bekroond werk:Bewegend doel
Details
2013 : Constantijn Huygens-prijs 2013 Het gehele oeuvre
Prijswinnaar: Tom Lanoye
Bekroond werk:Het gehele oeuvre
Details
2013 : F. Bordewijk-prijs 2013 Pier en Oceaan
Prijswinnaar: Oek de Jong
Bekroond werk:Pier en Oceaan
Details
2013 : Nienke van Hichtum-prijs 2013 Het raadsel van alles wat leeft (en de stinksokken van Jos Grootjes uit Driel)
Prijswinnaar: Jan Paul Schutten
Bekroond werk:Het raadsel van alles wat leeft (en de stinksokken van Jos Grootjes uit Driel)
Details
2012 : P.C. Hooft-prijs 2012 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Tonnus Oosterhoff
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2012 : Ida Gerhardt Poëzie Prijs 2012 Nog onbekend
Prijswinnaar: Nog Onbekend
Bekroond werk:Nog onbekend
Details
2012 : Constantijn Huygens-prijs 2012 Gehele oeuvre
Prijswinnaar: Joke van Leeuwen
Bekroond werk:Gehele oeuvre
Details
2012 : F. Bordewijk-prijs 2012 Grip
Prijswinnaar: Stephan Enter
Bekroond werk:Grip
Details
2012 : J. Greshoff-prijs 2012 Nazi te Venlo
Prijswinnaar: Lucas Hüsgen
Bekroond werk:Nazi te Venlo
Details
2012 : Jan Campert-prijs 2012 Hoe H.H. de wereld redde
Prijswinnaar: Wouter Godijn
Bekroond werk:Hoe H.H. de wereld redde
Details
2011 : Constantijn Huygens-prijs 2011 het gehele oeuvre
Prijswinnaar: A.F.Th. van der Heijden
Bekroond werk:het gehele oeuvre
Details
2011 : Jan Campert-prijs 2011 Dode kamer
Prijswinnaar: Erik Spinoy
Bekroond werk:Dode kamer
Details
2011 : F. Bordewijk-prijs 2011 Ik was Amerika
Prijswinnaar: Gustaaf Peek
Bekroond werk:Ik was Amerika
Details
2011 : Nienke van Hichtum-prijs 2011 De hemel van Heivisj
Prijswinnaar: Benny Lindelauf
Bekroond werk:De hemel van Heivisj
Details
2011 : G.H. 's-Gravesande-prijs 2011 Voor bijzondere literaire verdiensten
Prijswinnaar: Stichting Perdu
Bekroond werk:Voor bijzondere literaire verdiensten
Details
2010 : F. Bordewijk-prijs 2010 De Bloemen
Prijswinnaar: Koen Peeters
Bekroond werk:De Bloemen
Details
2010 : Constantijn Huygens-prijs 2010 Gehele oeuvre
Prijswinnaar: A.L. Snijders
Bekroond werk:Gehele oeuvre
Details
2010 : Jan Campert-prijs 2010 Zet af en zweef
Prijswinnaar: Hélene Gelens
Bekroond werk:Zet af en zweef
Details
2009 : Dr. Wijnaendts Francken-prijs 2009 De schaduw van de Vooruitgang
Prijswinnaar: Arnold Heumakers
Bekroond werk:De schaduw van de Vooruitgang
Details
2009 : Prijs der Nederlandse Letteren 2009 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Cees Nooteboom
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2009 : Jan Campert-prijs 2009 Kooi
Prijswinnaar: Alfred Schaffer
Bekroond werk:Kooi
Details
2009 : F. Bordewijk-prijs 2009 Ruw
Prijswinnaar: Marie Kessels
Bekroond werk:Ruw
Details
2009 : Nienke van Hichtum-prijs 2009 Allemaal willen we de hemel
Prijswinnaar: Els Beerten
Bekroond werk:Allemaal willen we de hemel
Details
2009 : Constantijn Huygens-prijs 2009 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Arnon Grunberg
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2008 : Constantijn Huygens-prijs 2008 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Anneke Brassinga
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2008 : F. Bordewijk-prijs 2008 Over de liefde
Prijswinnaar: Doeschka Meijsing
Bekroond werk:Over de liefde
Details
2008 : Jan Campert-prijs 2008 Nieuwe sterrenbeelden
Prijswinnaar: Peter Verhelst
Bekroond werk:Nieuwe sterrenbeelden
Details
2008 : J. Greshoff-prijs 2008 Gevaarlijke kennis
Prijswinnaar: Luuc Kooijmans
Bekroond werk:Gevaarlijke kennis
Details
2007 : Constantijn Huygens-prijs 2007 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Toon Tellegen
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2007 : F. Bordewijk-prijs 2007 Dis
Prijswinnaar: Marcel Möring
Bekroond werk:Dis
Details
2007 : Jan Campert-prijs 2007 De voorbode van iets groots
Prijswinnaar: Dirk Van Bastelaere
Bekroond werk:De voorbode van iets groots
Details
2007 : Nienke van Hichtum-prijs 2007 Diep in het bos van Nergena
Prijswinnaar: Margriet Heymans
Bekroond werk:Diep in het bos van Nergena
Details
2006 : J. Greshoff-prijs 2006 Het wonder werkt - verhalen over kunst
Prijswinnaar: Pam Emmerik
Bekroond werk:Het wonder werkt - verhalen over kunst
Details
2006 : F. Bordewijk-prijs 2006 Joe Speedboot
Prijswinnaar: Tommy Wieringa
Bekroond werk:Joe Speedboot
Details
2006 : Constantijn Huygens-prijs 2006 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Jacq Firmin Vogelaar
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2006 : Jan Campert-prijs 2006 Alles is nieuw
Prijswinnaar: Esther Jansma
Bekroond werk:Alles is nieuw
Details
2005 : Constantijn Huygens-prijs 2005 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Marga Minco
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2005 : Jan Campert-prijs 2005 Eerst dit dan dat
Prijswinnaar: Nachoem M. Wijnberg
Bekroond werk:Eerst dit dan dat
Details
2005 : F. Bordewijk-prijs 2005 Omega minor
Prijswinnaar: Paul Verhaeghen
Bekroond werk:Omega minor
Details
2005 : Nienke van Hichtum-prijs 2005 Dani Benonni
Prijswinnaar: Bart Moeyaert
Bekroond werk:Dani Benonni
Details
2005 : G.H. 's-Gravesande-prijs 2005 Bibliografie van Nederlandse school en kinderboeken 1700-1800, Kunst en leering, Geschiedenis van het Nederlandse kinderboek in de negentiende eeuw en Papertoys, speelprenten en papieren speelgoed in Nederland
Prijswinnaar: P.J.A.M. Buijnsters
Bekroond werk:Bibliografie van Nederlandse school en kinderboeken 1700-1800, Kunst en leering, Geschiedenis van het Nederlandse kinderboek in de negentiende eeuw
en Papertoys, speelprenten en papieren speelgoed in Nederland
Details
2005 : G.H. 's-Gravesande-prijs 2005 Bibliografie van Nederlandse school en kinderboeken 1700-1800, Kunst en leering, Geschiedenis van het Nederlandse kinderboek in de negentiende eeuw en Papertoys, speelprenten en papieren speelgoed in Nederland
Prijswinnaar: Leontine Buijnsters-Smets
Bekroond werk:Bibliografie van Nederlandse school en kinderboeken 1700-1800, Kunst en leering, Geschiedenis van het Nederlandse kinderboek in de negentiende eeuw
en Papertoys, speelprenten en papieren speelgoed in Nederland
Details
2004 : Constantijn Huygens-prijs 2004 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Willem G. van Maanen
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2004 : F. Bordewijk-prijs 2004 De asielzoeker
Prijswinnaar: Arnon Grunberg
Bekroond werk:De asielzoeker
Details
2004 : J. Greshoff-prijs 2004 Ingenieurs van de ziel
Prijswinnaar: Frank Westerman
Bekroond werk:Ingenieurs van de ziel
Details
2004 : Jan Campert-prijs 2004 Varkensroze ansichten
Prijswinnaar: Mustafa Stitou
Bekroond werk:Varkensroze ansichten
Details
2003 : Constantijn Huygens-prijs 2003 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Sybren Polet
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2003 : Jan Campert-prijs 2003 Heden voelen mijn voeten zich goed
Prijswinnaar: Jan Eijkelboom
Bekroond werk:Heden voelen mijn voeten zich goed
Details
2003 : F. Bordewijk-prijs 2003 Nestor
Prijswinnaar: L.H. Wiener
Bekroond werk:Nestor
Details
2003 : Nienke van Hichtum-prijs 2003 Winterijs
Prijswinnaar: Peter van Gestel
Bekroond werk:Winterijs
Details
2002 : Jan Campert-prijs 2002 Zwart als kaviaar
Prijswinnaar: Menno Wigman
Bekroond werk:Zwart als kaviaar
Details
2002 : G.H. 's-Gravesande-prijs 2002 zijn literaire tekeningen
Prijswinnaar: Siegfried Woldhek
Bekroond werk:zijn literaire tekeningen
Details
2002 : J. Greshoff-prijs 2002 Waarom het leven sneller gaat als je ouder wordt
Prijswinnaar: Douwe Draaisma
Bekroond werk:Waarom het leven sneller gaat als je ouder wordt
Details
2002 : Constantijn Huygens-prijs 2002 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Kees Ouwens
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2002 : F. Bordewijk-prijs 2002 Als op de eerste dag
Prijswinnaar: Stefan Hertmans
Bekroond werk:Als op de eerste dag
Details
1998 : VSB Poëzieprijs 1998 Tot het ons los laat
Prijswinnaar: Rutger Kopland
Bekroond werk:Tot het ons los laat
Details

Literaire prijzen

In deze database vindt u een overzicht van meer dan 500 Nederlandse en Vlaamse literaire prijzen. Het prijzenbestand bevat achtergrondinformatie over de prijzen en is te doorzoeken op zowel prijswinnaars als juryleden. Deze database wordt beheerd door het Literatuurmuseum.


U kunt in het prijzenbestand zoeken op twee manieren:

  • Bladeren van A tot Z door het afrolscherm.
  • Door het intikken van een letter komt de eerste prijs die met die letter begint in beeld, met behulp van de pijltjestoetsen op uw toetsenbord kunt u hierna naar boven of naar beneden bladeren.

    Een aantal prijzen heeft twee ingangen, één op de officiële naam en één op de naam waaronder de prijs het meest bekend is.

    Klikken op naam van de prijs geeft een nadere toelichting van de prijs, klikken op details geeft de gegevens van de uitreiking.

    Per persoon staan alle gegevens onder elkaar: de gewonnen prijzen, de jurylidmaatschappen en in voorkomende gevallen de gegevens van de prijzen of jurylidmaatschappen onder een andere naam verkregen of bekleed.

    Voor een volledig overzicht is het belangrijk het hele scherm af te scrollen.