Literaire Prijzen

Annelies Fontijne -

Jurylidmaatschappen
2005 : Martinus Nijhoff-prijs 2005 haar vertalingen van kinder- en jeugdboeken uit het Engels
Prijswinnaar: Annelies Jorna
Bekroond werk:haar vertalingen van kinder- en jeugdboeken uit het Engels
Details
2005 : Martinus Nijhoff-prijs 2005 zijn vertalingen van Nederlandse jeugdboeken in het Duits
Prijswinnaar: Rolf Erdorf
Bekroond werk:zijn vertalingen van Nederlandse jeugdboeken in het Duits
Details
2004 : Literaire prijs van de provincie Gelderland 2004 'De vredesmachine'
Prijswinnaar: Thijs Goverde
Bekroond werk:'De vredesmachine'
Details
2002 : Zilveren Griffel 2002 Het koeienboek
Prijswinnaar: Bibi Dumon Tak
Bekroond werk:Het koeienboek
Details
2002 : Gouden Griffel 2002 Winterijs
Prijswinnaar: Peter van Gestel
Bekroond werk:Winterijs
Details
2002 : Zilveren Griffel 2002 Het beest heet Mona
Prijswinnaar: Bart Moeyaert
Bekroond werk:Het beest heet Mona
Details
2002 : Zilveren Griffel 2002 Stekels
Prijswinnaar: Martha Heesen
Bekroond werk:Stekels
Details
2002 : Zilveren Griffel 2002 Met de wind mee naar de zee
Prijswinnaar: Guus Kuijer
Bekroond werk:Met de wind mee naar de zee
Details
2002 : Zilveren Griffel 2002 Mevrouw Dientje en het leverworstmysterie
Prijswinnaar: Stern
Bekroond werk:Mevrouw Dientje en het leverworstmysterie
Details
2002 : Zilveren Griffel 2002 Opgestaan is plaats vergaan
Prijswinnaar: Sylvia Vanden Heede
Bekroond werk:Opgestaan is plaats vergaan
Details
2001 : Zilveren Griffel 2001 Dom konijn
Prijswinnaar: Edward van de Vendel
Bekroond werk:Dom konijn
Details
2001 : Gouden Griffel 2001 Wachten op matroos
Prijswinnaar: André Sollie
Bekroond werk:Wachten op matroos
Details
2001 : Zilveren Griffel 2001 Schaken. Van de eerste zetten tot schaakmat
Prijswinnaar: Daniel King
Bekroond werk:Schaken. Van de eerste zetten tot schaakmat
Details
2001 : Gouden Griffel 2001 Wachten op matroos
Prijswinnaar: Ingrid Godon
Bekroond werk:Wachten op matroos
Details
2001 : Zilveren Griffel 2001 Hannah en het raadsel van de stilte
Prijswinnaar: Kaat Vrancken
Bekroond werk:Hannah en het raadsel van de stilte
Details
2001 : Zilveren Griffel 2001 Mijn zusje is een monster
Prijswinnaar: Martha Heesen
Bekroond werk:Mijn zusje is een monster
Details
1999 : Gouden Griffel 1999 Helden op sokken
Prijswinnaar: Annie Makkink
Bekroond werk:Helden op sokken
Details
1999 : Zilveren Griffel 1999 Leonard
Prijswinnaar: Wolf Erlbruch
Bekroond werk:Leonard
Details
1999 : Zilveren Griffel 1999 Hee meneer Eland
Prijswinnaar: Eva Gerlach
Bekroond werk:Hee meneer Eland
Details
1999 : Zilveren Griffel 1999 Kukel
Prijswinnaar: Joke van Leeuwen
Bekroond werk:Kukel
Details
1999 : Zilveren Griffel 1999 Sok of sprei
Prijswinnaar: K. Schippers
Bekroond werk:Sok of sprei
Details
1999 : Zilveren Griffel 1999 De verjaardag van alle anderen
Prijswinnaar: Toon Tellegen
Bekroond werk:De verjaardag van alle anderen
Details

Literaire prijzen

In deze database vindt u een overzicht van meer dan 500 Nederlandse en Vlaamse literaire prijzen. Het prijzenbestand bevat achtergrondinformatie over de prijzen en is te doorzoeken op zowel prijswinnaars als juryleden. Deze database wordt beheerd door het Literatuurmuseum.


U kunt in het prijzenbestand zoeken op twee manieren:

  • Bladeren van A tot Z door het afrolscherm.
  • Door het intikken van een letter komt de eerste prijs die met die letter begint in beeld, met behulp van de pijltjestoetsen op uw toetsenbord kunt u hierna naar boven of naar beneden bladeren.

    Een aantal prijzen heeft twee ingangen, één op de officiële naam en één op de naam waaronder de prijs het meest bekend is.

    Klikken op naam van de prijs geeft een nadere toelichting van de prijs, klikken op details geeft de gegevens van de uitreiking.

    Per persoon staan alle gegevens onder elkaar: de gewonnen prijzen, de jurylidmaatschappen en in voorkomende gevallen de gegevens van de prijzen of jurylidmaatschappen onder een andere naam verkregen of bekleed.

    Voor een volledig overzicht is het belangrijk het hele scherm af te scrollen.