Literaire Prijzen

Hans Groenewegen 1956 -

Jurylidmaatschappen
2010 : Constantijn Huygens-prijs 2010 Gehele oeuvre
Prijswinnaar: A.L. Snijders
Bekroond werk:Gehele oeuvre
Details
2010 : Jan Campert-prijs 2010 Zet af en zweef
Prijswinnaar: Hélene Gelens
Bekroond werk:Zet af en zweef
Details
2009 : Jan Campert-prijs 2009 Kooi
Prijswinnaar: Alfred Schaffer
Bekroond werk:Kooi
Details
2009 : F. Bordewijk-prijs 2009 Ruw
Prijswinnaar: Marie Kessels
Bekroond werk:Ruw
Details
2009 : Nienke van Hichtum-prijs 2009 Allemaal willen we de hemel
Prijswinnaar: Els Beerten
Bekroond werk:Allemaal willen we de hemel
Details
2009 : Constantijn Huygens-prijs 2009 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Arnon Grunberg
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2008 : Constantijn Huygens-prijs 2008 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Anneke Brassinga
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2008 : F. Bordewijk-prijs 2008 Over de liefde
Prijswinnaar: Doeschka Meijsing
Bekroond werk:Over de liefde
Details
2008 : Jan Campert-prijs 2008 Nieuwe sterrenbeelden
Prijswinnaar: Peter Verhelst
Bekroond werk:Nieuwe sterrenbeelden
Details
2008 : J. Greshoff-prijs 2008 Gevaarlijke kennis
Prijswinnaar: Luuc Kooijmans
Bekroond werk:Gevaarlijke kennis
Details
2007 : Constantijn Huygens-prijs 2007 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Toon Tellegen
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2007 : F. Bordewijk-prijs 2007 Dis
Prijswinnaar: Marcel Möring
Bekroond werk:Dis
Details
2007 : Jan Campert-prijs 2007 De voorbode van iets groots
Prijswinnaar: Dirk Van Bastelaere
Bekroond werk:De voorbode van iets groots
Details
2007 : Nienke van Hichtum-prijs 2007 Diep in het bos van Nergena
Prijswinnaar: Margriet Heymans
Bekroond werk:Diep in het bos van Nergena
Details
2006 : P.C. Hooft-prijs 2006 gehele oeuvre
Prijswinnaar: H.C. ten Berge
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2006 : J. Greshoff-prijs 2006 Het wonder werkt - verhalen over kunst
Prijswinnaar: Pam Emmerik
Bekroond werk:Het wonder werkt - verhalen over kunst
Details
2006 : F. Bordewijk-prijs 2006 Joe Speedboot
Prijswinnaar: Tommy Wieringa
Bekroond werk:Joe Speedboot
Details
2006 : Constantijn Huygens-prijs 2006 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Jacq Firmin Vogelaar
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2006 : Jan Campert-prijs 2006 Alles is nieuw
Prijswinnaar: Esther Jansma
Bekroond werk:Alles is nieuw
Details
2005 : Constantijn Huygens-prijs 2005 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Marga Minco
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2005 : Jan Campert-prijs 2005 Eerst dit dan dat
Prijswinnaar: Nachoem M. Wijnberg
Bekroond werk:Eerst dit dan dat
Details
2005 : F. Bordewijk-prijs 2005 Omega minor
Prijswinnaar: Paul Verhaeghen
Bekroond werk:Omega minor
Details
2005 : Nienke van Hichtum-prijs 2005 Dani Benonni
Prijswinnaar: Bart Moeyaert
Bekroond werk:Dani Benonni
Details
2005 : G.H. 's-Gravesande-prijs 2005 Bibliografie van Nederlandse school en kinderboeken 1700-1800, Kunst en leering, Geschiedenis van het Nederlandse kinderboek in de negentiende eeuw en Papertoys, speelprenten en papieren speelgoed in Nederland
Prijswinnaar: P.J.A.M. Buijnsters
Bekroond werk:Bibliografie van Nederlandse school en kinderboeken 1700-1800, Kunst en leering, Geschiedenis van het Nederlandse kinderboek in de negentiende eeuw
en Papertoys, speelprenten en papieren speelgoed in Nederland
Details
2005 : G.H. 's-Gravesande-prijs 2005 Bibliografie van Nederlandse school en kinderboeken 1700-1800, Kunst en leering, Geschiedenis van het Nederlandse kinderboek in de negentiende eeuw en Papertoys, speelprenten en papieren speelgoed in Nederland
Prijswinnaar: Leontine Buijnsters-Smets
Bekroond werk:Bibliografie van Nederlandse school en kinderboeken 1700-1800, Kunst en leering, Geschiedenis van het Nederlandse kinderboek in de negentiende eeuw
en Papertoys, speelprenten en papieren speelgoed in Nederland
Details
2004 : Constantijn Huygens-prijs 2004 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Willem G. van Maanen
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2004 : F. Bordewijk-prijs 2004 De asielzoeker
Prijswinnaar: Arnon Grunberg
Bekroond werk:De asielzoeker
Details
2004 : J. Greshoff-prijs 2004 Ingenieurs van de ziel
Prijswinnaar: Frank Westerman
Bekroond werk:Ingenieurs van de ziel
Details
2004 : Jan Campert-prijs 2004 Varkensroze ansichten
Prijswinnaar: Mustafa Stitou
Bekroond werk:Varkensroze ansichten
Details
2002 : Jo Peters Poëzieprijs 2002 Zijn opkomst in de voorstad
Prijswinnaar: Alfred Schaffer
Bekroond werk:Zijn opkomst in de voorstad
Details
2000 : Gedichtendagprijzen 2000 'Eerste verlies' uit de bundel Goya als hond
Prijswinnaar: Stefan Hertmans
Bekroond werk:'Eerste verlies' uit de bundel Goya als hond
Details
2000 : Gedichtendagprijzen 2000 'Het onbegonnene' uit de bundel Droomtijd
Prijswinnaar: C.O. Jellema
Bekroond werk:'Het onbegonnene' uit de bundel Droomtijd
Details
2000 : Gedichtendagprijzen 2000 'Harba lori fa' uit de bundel Zo kon het zijn
Prijswinnaar: Cees Nooteboom
Bekroond werk:'Harba lori fa' uit de bundel Zo kon het zijn
Details

Literaire prijzen

In deze database vindt u een overzicht van meer dan 500 Nederlandse en Vlaamse literaire prijzen. Het prijzenbestand bevat achtergrondinformatie over de prijzen en is te doorzoeken op zowel prijswinnaars als juryleden. Deze database wordt beheerd door het Literatuurmuseum.


U kunt in het prijzenbestand zoeken op twee manieren:

  • Bladeren van A tot Z door het afrolscherm.
  • Door het intikken van een letter komt de eerste prijs die met die letter begint in beeld, met behulp van de pijltjestoetsen op uw toetsenbord kunt u hierna naar boven of naar beneden bladeren.

    Een aantal prijzen heeft twee ingangen, één op de officiële naam en één op de naam waaronder de prijs het meest bekend is.

    Klikken op naam van de prijs geeft een nadere toelichting van de prijs, klikken op details geeft de gegevens van de uitreiking.

    Per persoon staan alle gegevens onder elkaar: de gewonnen prijzen, de jurylidmaatschappen en in voorkomende gevallen de gegevens van de prijzen of jurylidmaatschappen onder een andere naam verkregen of bekleed.

    Voor een volledig overzicht is het belangrijk het hele scherm af te scrollen.