Literaire Prijzen

Franske Holsteyn -

Jurylidmaatschappen
1980 : Gouden Griffel 1980 Zeezicht
Prijswinnaar: Simone Schell
Bekroond werk:Zeezicht
Details
1980 : Zilveren Griffel 1980 Knuffel
Prijswinnaar: Shirley Hughes
Bekroond werk:Knuffel
Details
1980 : Zilveren Griffel 1980 …En de zon werd koud
Prijswinnaar: Jean Coué
Bekroond werk:…En de zon werd koud
Details
1980 : Zilveren Griffel 1980 Je zou Herberts huis eens moeten zien
Prijswinnaar: Dorus H. Lund
Bekroond werk:Je zou Herberts huis eens moeten zien
Details
1980 : Zilveren Griffel 1980 Sjanetje
Prijswinnaar: Thea Dubelaar
Bekroond werk:Sjanetje
Details
1980 : Zilveren Griffel 1980 Een huis met zeven kamers
Prijswinnaar: Joke van Leeuwen
Bekroond werk:Een huis met zeven kamers
Details
1980 : Zilveren Griffel 1980 De gechiedenis van het muizenvolk
Prijswinnaar: Una Jacobs
Bekroond werk:De gechiedenis van het muizenvolk
Details
1980 : Zilveren Griffel 1980 De rommelkist van grootvader
Prijswinnaar: Elfie Donnelly
Bekroond werk:De rommelkist van grootvader
Details
1980 : Zilveren Griffel 1980 Stad in de storm
Prijswinnaar: Thea Beckman
Bekroond werk:Stad in de storm
Details
1980 : Zilveren Griffel 1980 De beer die een beer wou blijven
Prijswinnaar: Jörg Müller
Bekroond werk:De beer die een beer wou blijven
Details
1980 : Zilveren Griffel 1980 De beer die een beer wou blijven
Prijswinnaar: Jörg Steiner
Bekroond werk:De beer die een beer wou blijven
Details
1979 : Zilveren Griffel 1979 Padden verhuizen niet graag
Prijswinnaar: Gerard Brands
Bekroond werk:Padden verhuizen niet graag
Details
1979 : Zilveren Griffel 1979 Vluchten kan niet meer
Prijswinnaar: Nigel Hinton
Bekroond werk:Vluchten kan niet meer
Details
1979 : Boekensleutel 1979 Wat is dat?
Prijswinnaar: Dorcas Woodbury Haller
Bekroond werk:Wat is dat?
Details
1979 : Zilveren Griffel 1979 Abels eiland
Prijswinnaar: William Steig
Bekroond werk:Abels eiland
Details
1979 : Zilveren Griffel 1979 Het huis van Roos en Lap
Prijswinnaar: Alet Schouten
Bekroond werk:Het huis van Roos en Lap
Details
1979 : Zilveren Griffel 1979 De kat in de gordijnen
Prijswinnaar: Dolf Verroen
Bekroond werk:De kat in de gordijnen
Details
1979 : Zilveren Griffel 1979 Het wonderlijke verhaal van Hendrik Meyer
Prijswinnaar: Roald Dahl
Bekroond werk:Het wonderlijke verhaal van Hendrik Meyer
Details
1979 : Zilveren Griffel 1979 Zondagmorgen
Prijswinnaar: Jacques Vriens
Bekroond werk:Zondagmorgen
Details
1979 : Zilveren Griffel 1979 De sneeuwman
Prijswinnaar: Raymond Briggs
Bekroond werk:De sneeuwman
Details
1979 : Gouden Griffel 1979 Krassen in het tafelblad
Prijswinnaar: Guus Kuijer
Bekroond werk:Krassen in het tafelblad
Details
1979 : Zilveren Griffel 1979 Allemaal appeltaart
Prijswinnaar: Sheila Lavelle
Bekroond werk:Allemaal appeltaart
Details
1979 : Boekensleutel 1979 Wat is dat?
Prijswinnaar: Virginia Allen Jensen
Bekroond werk:Wat is dat?
Details
1975 : Gouden Griffel 1975 Iolo komt niet spelen
Prijswinnaar: Alet Schouten
Bekroond werk:Iolo komt niet spelen
Details
1975 : Zilveren Griffel 1975 Arenden vliegen alleen
Prijswinnaar: Tonny Vos-Dahmen von Buchholz
Bekroond werk:Arenden vliegen alleen
Details
1975 : Zilveren Griffel 1975 Djingo django
Prijswinnaar: Sid Fleischmann
Bekroond werk:Djingo django
Details
1975 : Gouden Griffel 1975 De nacht van de heksenketelkandij
Prijswinnaar: Simone Schell
Bekroond werk:De nacht van de heksenketelkandij
Details
1975 : Zilveren Griffel 1975 De vreselijk verlegen vogelverschrikker
Prijswinnaar: Karel Eykman
Bekroond werk:De vreselijk verlegen vogelverschrikker
Details
1975 : Zilveren Griffel 1975 Miyax, de wolven en de jager
Prijswinnaar: Jean Graighead George
Bekroond werk:Miyax, de wolven en de jager
Details
1975 : Zilveren Griffel 1975 De kathedraal
Prijswinnaar: David Macaulay
Bekroond werk:De kathedraal
Details
1975 : Zilveren Griffel 1975 Vlinder voor Marianne
Prijswinnaar: Virginia Lee
Bekroond werk:Vlinder voor Marianne
Details
1975 : Zilveren Griffel 1975 De gebroeders Leeuwenhart
Prijswinnaar: Astrid Lindgren
Bekroond werk:De gebroeders Leeuwenhart
Details
1975 : Zilveren Griffel 1975 Zeralda's reus
Prijswinnaar: Tomi Ungerer
Bekroond werk:Zeralda's reus
Details
1973 : Gouden Griffel 1973 De Marokkaan en de kat van tante Da
Prijswinnaar: Henk Barnard
Bekroond werk:De Marokkaan en de kat van tante Da
Details
1973 : Gouden Griffel 1973 Oorlogswinter
Prijswinnaar: Jan Terlouw
Bekroond werk:Oorlogswinter
Details
1973 : Zilveren Griffel 1973 Voor jou van vrouwtje Appelwang
Prijswinnaar: Ruth Ainsworth
Bekroond werk:Voor jou van vrouwtje Appelwang
Details
1973 : Zilveren Griffel 1973 Dat is heel wat voor een kat, vind je niet?
Prijswinnaar: Judith Viorst
Bekroond werk:Dat is heel wat voor een kat, vind je niet?
Details
1973 : Zilveren Griffel 1973 Meester van de zwarte molen
Prijswinnaar: Otfried Preussler
Bekroond werk:Meester van de zwarte molen
Details
1973 : Zilveren Griffel 1973 Candy, kom terug
Prijswinnaar: Meindert de Jong
Bekroond werk:Candy, kom terug
Details
1973 : Zilveren Griffel 1973 De luipaard
Prijswinnaar: Cecil Bødker
Bekroond werk:De luipaard
Details
1973 : Zilveren Griffel 1973 De soul brothers en sister Lou
Prijswinnaar: Kristin Hunter
Bekroond werk:De soul brothers en sister Lou
Details
1973 : Zilveren Griffel 1973 De avonturen van Jack Holborn
Prijswinnaar: Leon Garfield
Bekroond werk:De avonturen van Jack Holborn
Details
1973 : Zilveren Griffel 1973 Lotta uit de Kabaalstraat
Prijswinnaar: Astrid Lindgren
Bekroond werk:Lotta uit de Kabaalstraat
Details
1971 : Zilveren Griffel 1971 Met Korilu de griemel rond
Prijswinnaar: Thea Beckman
Bekroond werk:Met Korilu de griemel rond
Details
1971 : Zilveren Griffel 1971 Het gouden suikerriet
Prijswinnaar: Siny van Iterson
Bekroond werk:Het gouden suikerriet
Details
1971 : Zilveren Griffel 1971 De rommeltuin
Prijswinnaar: Hans Andreus
Bekroond werk:De rommeltuin
Details
1971 : Zilveren Griffel 1971 De kleine brultijger
Prijswinnaar: Reiner Zimnik
Bekroond werk:De kleine brultijger
Details
1971 : Zilveren Griffel 1971 Schakelfout
Prijswinnaar: Henk van Kerkwijk
Bekroond werk:Schakelfout
Details
1971 : Zilveren Griffel 1971 Net als je vader
Prijswinnaar: Maia Rodman
Bekroond werk:Net als je vader
Details
1971 : Zilveren Griffel 1971 De roemruchte daden van Robin Hood
Prijswinnaar: Rosemary Sutcliff
Bekroond werk:De roemruchte daden van Robin Hood
Details
1971 : Gouden Griffel 1971 Het malle ding van Bobbistiek
Prijswinnaar: Leonie Kooiker
Bekroond werk:Het malle ding van Bobbistiek
Details
1971 : Zilveren Griffel 1971 Valentijn
Prijswinnaar: Arnold Lobel
Bekroond werk:Valentijn
Details
1971 : Gouden Griffel 1971 De mare van de witte toren
Prijswinnaar: Alet Schouten
Bekroond werk:De mare van de witte toren
Details
1971 : Zilveren Griffel 1971 Minoes
Prijswinnaar: Annie M.G. Schmidt
Bekroond werk:Minoes
Details
1971 : Zilveren Griffel 1971 Heraios en de beker
Prijswinnaar: Sacha Burger
Bekroond werk:Heraios en de beker
Details

Literaire prijzen

In deze database vindt u een overzicht van meer dan 500 Nederlandse en Vlaamse literaire prijzen. Het prijzenbestand bevat achtergrondinformatie over de prijzen en is te doorzoeken op zowel prijswinnaars als juryleden. Deze database wordt beheerd door het Literatuurmuseum.


U kunt in het prijzenbestand zoeken op twee manieren:

  • Bladeren van A tot Z door het afrolscherm.
  • Door het intikken van een letter komt de eerste prijs die met die letter begint in beeld, met behulp van de pijltjestoetsen op uw toetsenbord kunt u hierna naar boven of naar beneden bladeren.

    Een aantal prijzen heeft twee ingangen, één op de officiële naam en één op de naam waaronder de prijs het meest bekend is.

    Klikken op naam van de prijs geeft een nadere toelichting van de prijs, klikken op details geeft de gegevens van de uitreiking.

    Per persoon staan alle gegevens onder elkaar: de gewonnen prijzen, de jurylidmaatschappen en in voorkomende gevallen de gegevens van de prijzen of jurylidmaatschappen onder een andere naam verkregen of bekleed.

    Voor een volledig overzicht is het belangrijk het hele scherm af te scrollen.