Literaire Prijzen

Anna Enquist 1945 -
Gewonnen prijzen:
2005 : Gedichtendagprijzen
Bekroond werk:'Essentie van het missen' uit de bundel De tussentijd
Details
2005 : Taalunie Toneelschrijfprijs
Bekroond werk:Struisvogels op de Coolsingel
Details
1997 : Trouw Publieksprijs voor het Nederlandse Boek
Bekroond werk:Het geheim
Details
1995 : DebutantenPrijs
Bekroond werk:Het meesterstuk
Details
1993 : Lucy B. en C.W. van der Hoogt-prijs
Bekroond werk:Jachtscènes
Details
1992 : C. Buddingh'-prijs voor nieuwe Nederlandse poëzie
Bekroond werk:Soldatenliederen
Details
Jurylidmaatschappen
2009 : Anna Bijns Prijs 2009 Koerikoeloem
Prijswinnaar: Tjitske Jansen
Bekroond werk:Koerikoeloem
Details
2008 : Eline van Haaren-prijs 2008 Servetten halfstok
Prijswinnaar: Ester Naomi Perquin
Bekroond werk:Servetten halfstok
Details
2007 : Plantage Poëzieprijs 2007 een titelloos gedicht
Prijswinnaar: Sonja Meershoek
Bekroond werk:een titelloos gedicht
Details
2005 : Free Word Award 2005 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Azhari
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2004 : Gedichtendagprijzen 2004 'Solve et coagula' uit de bundel Een bed van mensenvlees
Prijswinnaar: Eva Gerlach
Bekroond werk:'Solve et coagula' uit de bundel Een bed van mensenvlees
Details
2004 : Gedichtendagprijzen 2004 Titelloos gedicht met de beginregel 'Heb door moerassen gewaad...' uit de bundel Alaska
Prijswinnaar: Peter Verhelst
Bekroond werk:Titelloos gedicht met de beginregel 'Heb door moerassen gewaad...' uit de bundel Alaska
Details
2004 : Gedichtendagprijzen 2004 'Droombeeld' uit de bundel Koffers zeelucht
Prijswinnaar: Hagar Peeters
Bekroond werk:'Droombeeld' uit de bundel Koffers zeelucht
Details
2004 : Free Word Award 2004 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Faraj Bayrakdar
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2003 : Free Word Award 2003 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Aptie Bisultanov
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2001 : Lucy B. en C.W. van der Hoogt-prijs 2001 Dansmuziek
Prijswinnaar: René Puthaar
Bekroond werk:Dansmuziek
Details
2000 : VSB Poëzieprijs 2000 Waterstudies
Prijswinnaar: K. Michel
Bekroond werk:Waterstudies
Details
2000 : Lucy B. en C.W. van der Hoogt-prijs 2000 Marcel
Prijswinnaar: Erwin Mortier
Bekroond werk:Marcel
Details
1999 : Lucy B. en C.W. van der Hoogt-prijs 1999 De karpersimulator
Prijswinnaar: Erik Menkveld
Bekroond werk:De karpersimulator
Details
1998 : Lucy B. en C.W. van der Hoogt-prijs 1998 De zwarte met het witte hart
Prijswinnaar: Arthur Japin
Bekroond werk:De zwarte met het witte hart
Details
1994 : Herman Gorter-prijs 1994 De ingeland
Prijswinnaar: Tonnus Oosterhoff
Bekroond werk:De ingeland
Details
1994 : P.C. Hooft-prijs 1994 gehele oeuvre
Prijswinnaar: J. Bernlef
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details

Literaire prijzen

In deze database vindt u een overzicht van meer dan 500 Nederlandse en Vlaamse literaire prijzen. Het prijzenbestand bevat achtergrondinformatie over de prijzen en is te doorzoeken op zowel prijswinnaars als juryleden. Deze database wordt beheerd door het Literatuurmuseum.


U kunt in het prijzenbestand zoeken op twee manieren:

  • Bladeren van A tot Z door het afrolscherm.
  • Door het intikken van een letter komt de eerste prijs die met die letter begint in beeld, met behulp van de pijltjestoetsen op uw toetsenbord kunt u hierna naar boven of naar beneden bladeren.

    Een aantal prijzen heeft twee ingangen, één op de officiële naam en één op de naam waaronder de prijs het meest bekend is.

    Klikken op naam van de prijs geeft een nadere toelichting van de prijs, klikken op details geeft de gegevens van de uitreiking.

    Per persoon staan alle gegevens onder elkaar: de gewonnen prijzen, de jurylidmaatschappen en in voorkomende gevallen de gegevens van de prijzen of jurylidmaatschappen onder een andere naam verkregen of bekleed.

    Voor een volledig overzicht is het belangrijk het hele scherm af te scrollen.