Literaire Prijzen

Rita Baptiste -

Jurylidmaatschappen
1999 : Gouden Griffel 1999 Helden op sokken
Prijswinnaar: Annie Makkink
Bekroond werk:Helden op sokken
Details
1999 : Zilveren Griffel 1999 Leonard
Prijswinnaar: Wolf Erlbruch
Bekroond werk:Leonard
Details
1999 : Zilveren Griffel 1999 Hee meneer Eland
Prijswinnaar: Eva Gerlach
Bekroond werk:Hee meneer Eland
Details
1999 : Zilveren Griffel 1999 Kukel
Prijswinnaar: Joke van Leeuwen
Bekroond werk:Kukel
Details
1999 : Zilveren Griffel 1999 Sok of sprei
Prijswinnaar: K. Schippers
Bekroond werk:Sok of sprei
Details
1999 : Zilveren Griffel 1999 De verjaardag van alle anderen
Prijswinnaar: Toon Tellegen
Bekroond werk:De verjaardag van alle anderen
Details
1998 : Zilveren Griffel 1998 De vrolijke keuken
Prijswinnaar: Philip Mechanicus
Bekroond werk:De vrolijke keuken
Details
1998 : Zilveren Griffel 1998 Mario loves Olimpia
Prijswinnaar: Babette van Ogtrop
Bekroond werk:Mario loves Olimpia
Details
1998 : Zilveren Griffel 1998 Mario loves Olimpia
Prijswinnaar: Liesbet Ruben
Bekroond werk:Mario loves Olimpia
Details
1998 : Zilveren Griffel 1998 de kat en de adelaar
Prijswinnaar: Hans Hagen
Bekroond werk:de kat en de adelaar
Details
1998 : Zilveren Griffel 1998 Mevrouw Meijer, de merel
Prijswinnaar: Wolf Erlbruch
Bekroond werk:Mevrouw Meijer, de merel
Details
1998 : Zilveren Griffel 1998 Mariken
Prijswinnaar: Peter van Gestel
Bekroond werk:Mariken
Details
1998 : Zilveren Griffel 1998 De zwarte rugzak
Prijswinnaar: Abbing & Van Cleeff
Bekroond werk:De zwarte rugzak
Details
1998 : Zilveren Griffel 1998 Dit is het huis bij de kromme boom
Prijswinnaar: Imme Dros
Bekroond werk:Dit is het huis bij de kromme boom
Details
1998 : Gouden Griffel 1998 Zwart als inkt is het verhaal van Sneeuwwitje en de zeven dwergen
Prijswinnaar: Wim Hofman
Bekroond werk:Zwart als inkt is het verhaal van Sneeuwwitje en de zeven dwergen
Details
1997 : Gouden Griffel 1997 Robin en God
Prijswinnaar: Sjoerd Kuyper
Bekroond werk:Robin en God
Details
1997 : Zilveren Griffel 1997 Lieve oma Pluis
Prijswinnaar: Dick Bruna
Bekroond werk:Lieve oma Pluis
Details
1997 : Zilveren Griffel 1997 Iep!
Prijswinnaar: Joke van Leeuwen
Bekroond werk:Iep!
Details
1997 : Zilveren Griffel 1997 Toen de wereld jong was
Prijswinnaar: Jürg Schubiger
Bekroond werk:Toen de wereld jong was
Details
1997 : Zilveren Griffel 1997 Kleine beestjes
Prijswinnaar: Ditte Merle
Bekroond werk:Kleine beestjes
Details
1997 : Zilveren Griffel 1997 Mijn tuin, mijn tuin
Prijswinnaar: Ted van Lieshout
Bekroond werk:Mijn tuin, mijn tuin
Details
1997 : Zilveren Griffel 1997 Tipi's, totems en tomahawks
Prijswinnaar: Theo Vijgen
Bekroond werk:Tipi's, totems en tomahawks
Details
1997 : Zilveren Griffel 1997 Teunis
Prijswinnaar: Toon Tellegen
Bekroond werk:Teunis
Details

Literaire prijzen

In deze database vindt u een overzicht van meer dan 500 Nederlandse en Vlaamse literaire prijzen. Het prijzenbestand bevat achtergrondinformatie over de prijzen en is te doorzoeken op zowel prijswinnaars als juryleden. Deze database wordt beheerd door het Literatuurmuseum.


U kunt in het prijzenbestand zoeken op twee manieren:

  • Bladeren van A tot Z door het afrolscherm.
  • Door het intikken van een letter komt de eerste prijs die met die letter begint in beeld, met behulp van de pijltjestoetsen op uw toetsenbord kunt u hierna naar boven of naar beneden bladeren.

    Een aantal prijzen heeft twee ingangen, één op de officiële naam en één op de naam waaronder de prijs het meest bekend is.

    Klikken op naam van de prijs geeft een nadere toelichting van de prijs, klikken op details geeft de gegevens van de uitreiking.

    Per persoon staan alle gegevens onder elkaar: de gewonnen prijzen, de jurylidmaatschappen en in voorkomende gevallen de gegevens van de prijzen of jurylidmaatschappen onder een andere naam verkregen of bekleed.

    Voor een volledig overzicht is het belangrijk het hele scherm af te scrollen.