Literaire Prijzen

Ad Zuiderent 1944 -
Gewonnen prijzen:
1984 : Jan Campert-prijs
Bekroond werk:Natuurlijk evenwicht
Details
Jurylidmaatschappen
2008 : VU-Podium Poëzieprijs 2008 'Zonder woorden'
Prijswinnaar: Cees Buitendijk
Bekroond werk:'Zonder woorden'
Details
2004 : VSB Poëzieprijs 2004 Varkensroze ansichten
Prijswinnaar: Mustafa Stitou
Bekroond werk:Varkensroze ansichten
Details
2003 : VSB Poëzieprijs 2003 Wij zagen ons in een kleine groep mensen veranderen
Prijswinnaar: Tonnus Oosterhoff
Bekroond werk:Wij zagen ons in een kleine groep mensen veranderen
Details
2002 : VU-Podium Poëzieprijs 2002 'Mond'
Prijswinnaar: Thom Schrijer
Bekroond werk:'Mond'
Details
2002 : VU-Podium Poëzieprijs 2002 'Beschrijving van haar oor'
Prijswinnaar: Hans Dingemanse
Bekroond werk:'Beschrijving van haar oor'
Details
2002 : VU-Podium Poëzieprijs 2002 'Boommeting'
Prijswinnaar: Andrea Voigt
Bekroond werk:'Boommeting'
Details
2002 : VU-Podium Poëzieprijs 2002 'De genetisch gemanipuleerde mus van Jan Hanlo'
Prijswinnaar: Lowie Gilissen
Bekroond werk:'De genetisch gemanipuleerde mus van Jan Hanlo'
Details
2001 : VU-Podium Poëzieprijs 2001 'Brief van een geoloog'
Prijswinnaar: Andrea Voigt
Bekroond werk:'Brief van een geoloog'
Details
2001 : VU-Podium Poëzieprijs 2001 'Naar Oerterp'
Prijswinnaar: Boris Wanders
Bekroond werk:'Naar Oerterp'
Details
2001 : VU-Podium Poëzieprijs 2001 'Vinding'
Prijswinnaar: Thom Schrijer
Bekroond werk:'Vinding'
Details
2000 : Constantijn Huygens-prijs 2000 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Charlotte Mutsaers
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
2000 : VU-Podium Poëzieprijs 2000 'Een weten'
Prijswinnaar: Thom Schrijer
Bekroond werk:'Een weten'
Details
2000 : F. Bordewijk-prijs 2000 Tongkat; Een verhalenbordeel
Prijswinnaar: Peter Verhelst
Bekroond werk:Tongkat; Een verhalenbordeel
Details
2000 : Jan Campert-prijs 2000 Waterstudies
Prijswinnaar: K. Michel
Bekroond werk:Waterstudies
Details
2000 : J. Greshoff-prijs 2000 Nacht- en dagwerk
Prijswinnaar: Martin Reints
Bekroond werk:Nacht- en dagwerk
Details
2000 : P.C. Hooft-prijs 2000 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Eva Gerlach
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1999 : Nienke van Hichtum-prijs 1999 Hee meneer Eland
Prijswinnaar: Eva Gerlach
Bekroond werk:Hee meneer Eland
Details
1999 : Jan Campert-prijs 1999 Gegroet o...
Prijswinnaar: Peter van Lier
Bekroond werk:Gegroet o...
Details
1999 : G.H. 's-Gravesande-prijs 1999 De organisatie van de Poëziezomers in Watou
Prijswinnaar: Gwy Mandelinck
Bekroond werk:De organisatie van de Poëziezomers in Watou
Details
1999 : F. Bordewijk-prijs 1999 Twee harten op een schotel
Prijswinnaar: Gijs IJlander
Bekroond werk:Twee harten op een schotel
Details
1999 : Constantijn Huygens-prijs 1999 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Willem Jan Otten
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1998 : Constantijn Huygens-prijs 1998 gehele oeuvre
Prijswinnaar: H.H. ter Balkt
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1998 : F. Bordewijk-prijs 1998 Het lied en de waarheid
Prijswinnaar: Helga Ruebsamen
Bekroond werk:Het lied en de waarheid
Details
1998 : Jan Campert-prijs 1998 (Robuuste tongwerken,) een stralend plenum
Prijswinnaar: Tonnus Oosterhoff
Bekroond werk:(Robuuste tongwerken,) een stralend plenum
Details
1998 : J. Greshoff-prijs 1998 Familieportret
Prijswinnaar: Atte Jongstra
Bekroond werk:Familieportret
Details
1997 : Nienke van Hichtum-prijs 1997 Vreemd land
Prijswinnaar: Rita Verschuur
Bekroond werk:Vreemd land
Details
1997 : F. Bordewijk-prijs 1997 Het bureau I: Meneer Beerta en Het bureau II: Vuile handen
Prijswinnaar: J.J. Voskuil
Bekroond werk:Het bureau I: Meneer Beerta en Het bureau II: Vuile handen
Details
1997 : Jan Campert-prijs 1997 Grondstewardess
Prijswinnaar: Elma van Haren
Bekroond werk:Grondstewardess
Details
1997 : Constantijn Huygens-prijs 1997 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Leonard Nolens
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1996 : Constantijn Huygens-prijs 1996 gehele oeuvre
Prijswinnaar: H.C. ten Berge
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1996 : Jan Campert-prijs 1996 Iets zo eenvoudigs
Prijswinnaar: Huub Beurskens
Bekroond werk:Iets zo eenvoudigs
Details
1996 : F. Bordewijk-prijs 1996 De opdracht
Prijswinnaar: Wessel te Gussinklo
Bekroond werk:De opdracht
Details
1996 : G.H. 's-Gravesande-prijs 1996 literaire verdiensten
Prijswinnaar: Tine van Buul
Bekroond werk:literaire verdiensten
Details
1996 : J. Greshoff-prijs 1996 Doorkijkjes
Prijswinnaar: Piet Meeuse
Bekroond werk:Doorkijkjes
Details
1995 : Nienke van Hichtum-prijs 1995 Veren
Prijswinnaar: Veronica Hazelhoff
Bekroond werk:Veren
Details
1995 : F. Bordewijk-prijs 1995 Gesloten huis
Prijswinnaar: Nicolaas Matsier
Bekroond werk:Gesloten huis
Details
1995 : Jan Campert-prijs 1995 Wat zoekraakt
Prijswinnaar: Eva Gerlach
Bekroond werk:Wat zoekraakt
Details
1995 : Constantijn Huygens-prijs 1995 gehele oeuvre
Prijswinnaar: F. Springer
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1995 : Plantage Poëzieprijs 1995 'Uitleg bij een foto'
Prijswinnaar: Vincent Gladdines
Bekroond werk:'Uitleg bij een foto'
Details
1994 : Constantijn Huygens-prijs 1994 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Judith Herzberg
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1994 : Jan Campert-prijs 1994 Atlantis
Prijswinnaar: Lloyd Haft
Bekroond werk:Atlantis
Details
1994 : F. Bordewijk-prijs 1994 De walsenkoning
Prijswinnaar: Louis Ferron
Bekroond werk:De walsenkoning
Details
1994 : J. Greshoff-prijs 1994 Een verlangen naar ontroostbaarheid
Prijswinnaar: Patricia de Martelaere
Bekroond werk:Een verlangen naar ontroostbaarheid
Details
1993 : G.H. 's-Gravesande-prijs 1993 zijn bijzonderde verdiensten op het gebied van de literatuur, met name zijn werk voor het Poëziecentrum in Gent
Prijswinnaar: Willy Tibergien
Bekroond werk:zijn bijzonderde verdiensten op het gebied van de literatuur, met name zijn werk voor het Poëziecentrum in Gent
Details
1993 : Nienke van Hichtum-prijs 1993 De prinses van de moestuin
Prijswinnaar: Annemie Heymans
Bekroond werk:De prinses van de moestuin
Details
1993 : F. Bordewijk-prijs 1993 De thuiskomst van kapitein Rob
Prijswinnaar: Robert Anker
Bekroond werk:De thuiskomst van kapitein Rob
Details
1993 : Jan Campert-prijs 1993 Een dansschool
Prijswinnaar: Toon Tellegen
Bekroond werk:Een dansschool
Details
1993 : Constantijn Huygens-prijs 1993 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Jeroen Brouwers
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1993 : Nienke van Hichtum-prijs 1993 De prinses van de moestuin
Prijswinnaar: Margriet Heymans
Bekroond werk:De prinses van de moestuin
Details
1992 : Constantijn Huygens-prijs 1992 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Cees Nooteboom
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1992 : Jan Campert-prijs 1992 Paviljoenen
Prijswinnaar: Willem Jan Otten
Bekroond werk:Paviljoenen
Details
1992 : F. Bordewijk-prijs 1992 De dood als meisje van acht
Prijswinnaar: Jacq Firmin Vogelaar
Bekroond werk:De dood als meisje van acht
Details
1992 : J. Greshoff-prijs 1992 Kersebloed
Prijswinnaar: Charlotte Mutsaers
Bekroond werk:Kersebloed
Details
1991 : Nienke van Hichtum-prijs 1991 Vrienden van de maan
Prijswinnaar: Mensje van Keulen
Bekroond werk:Vrienden van de maan
Details
1991 : F. Bordewijk-prijs 1991 De overkant van de rivier
Prijswinnaar: Jan Siebelink
Bekroond werk:De overkant van de rivier
Details
1991 : Jan Campert-prijs 1991 Liefdesverklaringen
Prijswinnaar: Leonard Nolens
Bekroond werk:Liefdesverklaringen
Details
1991 : Constantijn Huygens-prijs 1991 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Bert Schierbeek
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1991 : A. Roland Holst Penning-Stipendium 1991 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Ed Leeflang
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1990 : Jan Campert-prijs 1990 Tomben
Prijswinnaar: Jan Kuijper
Bekroond werk:Tomben
Details
1990 : F. Bordewijk-prijs 1990 Wit is altijd schoon
Prijswinnaar: Leo Pleysier
Bekroond werk:Wit is altijd schoon
Details
1990 : Constantijn Huygens-prijs 1990 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Hans Faverey
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1990 : J. Greshoff-prijs 1990 Museo sentimental
Prijswinnaar: K. Schippers
Bekroond werk:Museo sentimental
Details
1990 : G.H. 's-Gravesande-prijs 1990 zijn bijzondere verdiensten op het gebied van de literatuur, met name als oprichter en enig redacteur van Hollands Maandblad
Prijswinnaar: K.L. Poll
Bekroond werk:zijn bijzondere verdiensten op het gebied van de literatuur, met name als oprichter en enig redacteur van Hollands Maandblad
Details
1989 : Constantijn Huygens-prijs 1989 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Anton Koolhaas
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1989 : Nienke van Hichtum-prijs 1989 Lang zul je leven
Prijswinnaar: Ienne Biemans
Bekroond werk:Lang zul je leven
Details
1989 : F. Bordewijk-prijs 1989 De zondvloed
Prijswinnaar: Jeroen Brouwers
Bekroond werk:De zondvloed
Details
1989 : Jan Campert-prijs 1989 Winterhard
Prijswinnaar: Miriam Vanhee
Bekroond werk:Winterhard
Details
1988 : Jan Campert-prijs 1988 Aardes deuren
Prijswinnaar: H.H. ter Balkt
Bekroond werk:Aardes deuren
Details
1988 : F. Bordewijk-prijs 1988 Aanklacht tegen onbekend
Prijswinnaar: Hermine de Graaf
Bekroond werk:Aanklacht tegen onbekend
Details
1988 : Constantijn Huygens-prijs 1988 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Jacques Hamelink
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1988 : P.C. Hooft-prijs 1988 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Rutger Kopland
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1988 : G.H. 's-Gravesande-prijs 1988 Louis Couperus
Prijswinnaar: F.L. Bastet
Bekroond werk:Louis Couperus
Details
1988 : J. Greshoff-prijs 1988 Wat is creativiteit?
Prijswinnaar: S. Dresden
Bekroond werk:Wat is creativiteit?
Details
1988 : A. Roland Holst Penning-Stipendium 1988 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Eva Gerlach
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1987 : G.H. 's-Gravesande-prijs 1987 haar belangeloze inzet voor het Multatuli-Museum
Prijswinnaar: J.A. Roelfsema-Tenge
Bekroond werk:haar belangeloze inzet voor het Multatuli-Museum
Details
1987 : Constantijn Huygens-prijs 1987 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Annie M.G. Schmidt
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1987 : Nienke van Hichtum-prijs 1987 Ko Kruier en zijn stadsgenoten
Prijswinnaar: Peter van Gestel
Bekroond werk:Ko Kruier en zijn stadsgenoten
Details
1987 : F. Bordewijk-prijs 1987 Mystiek lichaam
Prijswinnaar: Frans Kellendonk
Bekroond werk:Mystiek lichaam
Details
1987 : Jan Campert-prijs 1987 Achter de waterval
Prijswinnaar: Tom van Deel
Bekroond werk:Achter de waterval
Details
1986 : Jan Campert-prijs 1986 De hectaren van het geheugen
Prijswinnaar: Herman De Coninck
Bekroond werk:De hectaren van het geheugen
Details
1986 : F. Bordewijk-prijs 1986 De gevarendriehoek
Prijswinnaar: A.F.Th. van der Heijden
Bekroond werk:De gevarendriehoek
Details
1986 : Constantijn Huygens-prijs 1986 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Gerrit Krol
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1986 : G.H. 's-Gravesande-prijs 1986 zijn stimulerende activiteiten op het terrein van de literatuur, in het bijzonder van de poëzie
Prijswinnaar: Simon Vinkenoog
Bekroond werk:zijn stimulerende activiteiten op het terrein van de literatuur, in het bijzonder van de poëzie
Details
1986 : J. Greshoff-prijs 1986 Nee heb je
Prijswinnaar: Renate Rubinstein
Bekroond werk:Nee heb je
Details
1986 : A. Roland Holst Penning-Stipendium 1986 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Anton Korteweg
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1985 : F. Bordewijk-prijs 1985 Reis door mijn kamer
Prijswinnaar: J.M.A. Biesheuvel
Bekroond werk:Reis door mijn kamer
Details
1985 : P.C. Hooft-prijs 1985
Prijswinnaar:
Bekroond werk:
Details
1985 : Constantijn Huygens-prijs 1985 gehele oeuvre
Prijswinnaar: Pierre H. Dubois
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1985 : Jan Campert-prijs 1985 Klem
Prijswinnaar: Kees Ouwens
Bekroond werk:Klem
Details
1985 : Nienke van Hichtum-prijs 1985 Het verkeerde pannetje
Prijswinnaar: Willem Wilmink
Bekroond werk:Het verkeerde pannetje
Details
1982 : P.C. Hooft-prijs 1982 gehele oeuvre
Prijswinnaar: M. Vasalis
Bekroond werk:gehele oeuvre
Details
1981 : Dr. Wijnaendts Francken-prijs 1981 Kladboek
Prijswinnaar: Jeroen Brouwers
Bekroond werk:Kladboek
Details
1980 : VU-Wetenschapswereldprijs 1980 'Science Fiction'
Prijswinnaar: Maartje Fokkema
Bekroond werk:'Science Fiction'
Details
1980 : VU-Wetenschapswereldprijs 1980 'Professor Plagiaat'
Prijswinnaar: Wim Heins
Bekroond werk:'Professor Plagiaat'
Details
1980 : VU-Wetenschapswereldprijs 1980 'Het wankele pad der wetenschap'
Prijswinnaar: René Stumpel
Bekroond werk:'Het wankele pad der wetenschap'
Details

Literaire prijzen

In deze database vindt u een overzicht van meer dan 500 Nederlandse en Vlaamse literaire prijzen. Het prijzenbestand bevat achtergrondinformatie over de prijzen en is te doorzoeken op zowel prijswinnaars als juryleden. Deze database wordt beheerd door het Literatuurmuseum.


U kunt in het prijzenbestand zoeken op twee manieren:

  • Bladeren van A tot Z door het afrolscherm.
  • Door het intikken van een letter komt de eerste prijs die met die letter begint in beeld, met behulp van de pijltjestoetsen op uw toetsenbord kunt u hierna naar boven of naar beneden bladeren.

    Een aantal prijzen heeft twee ingangen, één op de officiële naam en één op de naam waaronder de prijs het meest bekend is.

    Klikken op naam van de prijs geeft een nadere toelichting van de prijs, klikken op details geeft de gegevens van de uitreiking.

    Per persoon staan alle gegevens onder elkaar: de gewonnen prijzen, de jurylidmaatschappen en in voorkomende gevallen de gegevens van de prijzen of jurylidmaatschappen onder een andere naam verkregen of bekleed.

    Voor een volledig overzicht is het belangrijk het hele scherm af te scrollen.