Literaire Prijzen

Sef Derkx 1951 -

Jurylidmaatschappen
2007 : Raadselige Roos 2007 'Troostprijs'
Prijswinnaar: Marleen Schmitz
Bekroond werk:'Troostprijs'
Details
2007 : Raadselige Roos 2007 'Lazarus in het glas'
Prijswinnaar: Herman Bors
Bekroond werk:'Lazarus in het glas'
Details
2007 : Raadselige Roos 2007 'De lift'
Prijswinnaar: Marieke Vullings
Bekroond werk:'De lift'
Details
2006 : Raadselige Roos 2006 'Lang zal ze leven'
Prijswinnaar: Noortje van Goch
Bekroond werk:'Lang zal ze leven'
Details
2006 : Raadselige Roos 2006 'Prijs'
Prijswinnaar: Addy van de Ven
Bekroond werk:'Prijs'
Details
2006 : Raadselige Roos 2006 'Het laatste klusje'
Prijswinnaar: Hans van Helmond
Bekroond werk:'Het laatste klusje'
Details
2004 : Raadselige Roos 2004 'De andere wereld'
Prijswinnaar: Erik Vink
Bekroond werk:'De andere wereld'
Details
2004 : Raadselige Roos 2004 'De zonen van hun vader'
Prijswinnaar: Paula Paauw
Bekroond werk:'De zonen van hun vader'
Details
2004 : Raadselige Roos 2004 'Irina is jarig'
Prijswinnaar: Noortje van Goch
Bekroond werk:'Irina is jarig'
Details
2003 : Raadselige Roos 2003 'Angst haar metgezel'
Prijswinnaar: Jaap Mettau
Bekroond werk:'Angst haar metgezel'
Details
2003 : Raadselige Roos 2003 'Een hoed op je hoofd'
Prijswinnaar: Margreet Spoelstra
Bekroond werk:'Een hoed op je hoofd'
Details
2003 : Raadselige Roos 2003 'Ties de stroper'
Prijswinnaar: Kees Verbeek
Bekroond werk:'Ties de stroper'
Details
2002 : Raadselige Roos 2002 'Ademloos'
Prijswinnaar: Ellis Wiendels
Bekroond werk:'Ademloos'
Details
2002 : Raadselige Roos 2002 'Een hete ijsbeer'
Prijswinnaar: Bart Diephuis
Bekroond werk:'Een hete ijsbeer'
Details
2002 : Raadselige Roos 2002 'Afstand'
Prijswinnaar: Albert Huberts
Bekroond werk:'Afstand'
Details
2002 : de Raadselige Geest 2002 'Hallo'
Prijswinnaar: Albert Huberts
Bekroond werk:'Hallo'
Details
2002 : de Raadselige Geest 2002 De Waan
Prijswinnaar: Klaas Nieuwenhuijsen
Bekroond werk:De Waan
Details
2002 : de Raadselige Geest 2002 'De mijne heet ook wang'
Prijswinnaar: Gwen Nys
Bekroond werk:'De mijne heet ook wang'
Details
2001 : Raadselige Roos 2001
Prijswinnaar:
Bekroond werk:
Details
2000 : Raadselige Roos 2000 'Haakjes'
Prijswinnaar: Ellis Wiendels
Bekroond werk:'Haakjes'
Details
2000 : Raadselige Roos 2000 'De wolfshond'
Prijswinnaar: Miriam van Hooff
Bekroond werk:'De wolfshond'
Details
2000 : Raadselige Roos 2000 'De steen'
Prijswinnaar: Karina Baggermans
Bekroond werk:'De steen'
Details
2000 : de Raadselige Eeuw 2000 'Te dichtbij'
Prijswinnaar: Hay Swinkels
Bekroond werk:'Te dichtbij'
Details
2000 : de Raadselige Eeuw 2000 'Toen ze kwamen'
Prijswinnaar: Jaap Mettau
Bekroond werk:'Toen ze kwamen'
Details
1999 : Raadselige Roos 1999 'Ik schrijf, wij schrijven'
Prijswinnaar: Annie te Rietmole
Bekroond werk:'Ik schrijf, wij schrijven'
Details
1999 : Raadselige Roos 1999 'De mattenklopper'
Prijswinnaar: Bep Grootendorst-Doornekamp
Bekroond werk:'De mattenklopper'
Details
1999 : Raadselige Roos 1999
Prijswinnaar:
Bekroond werk:
Details
1998 : Raadselige Roos 1998 'De vogels'
Prijswinnaar: Annie te Rietmole
Bekroond werk:'De vogels'
Details
1998 : Raadselige Roos 1998 'Bijna burgerlijk'
Prijswinnaar: Hay Swinkels
Bekroond werk:'Bijna burgerlijk'
Details
1998 : Raadselige Roos 1998 'De telefoongids'
Prijswinnaar: Emmy Verhaar
Bekroond werk:'De telefoongids'
Details
1997 : Raadselige Roos 1997 'Regels'
Prijswinnaar: Petra Philips
Bekroond werk:'Regels'
Details
1997 : Raadselige Roos 1997 'Leven van de doden'
Prijswinnaar: Jan Marlet
Bekroond werk:'Leven van de doden'
Details
1997 : Raadselige Roos 1997 'Gnisp'
Prijswinnaar: Jaap Mettau
Bekroond werk:'Gnisp'
Details
1996 : Raadselige Roos 1996 'Er speelt een kind op het strand'
Prijswinnaar: Gerda Kanters
Bekroond werk:'Er speelt een kind op het strand'
Details
1996 : Raadselige Roos 1996 'Eén en eén is twee'
Prijswinnaar: Henriëtte van der Noord
Bekroond werk:'Eén en eén is twee'
Details
1996 : Raadselige Roos 1996 'Webside Story'
Prijswinnaar: Rob Boudestein
Bekroond werk:'Webside Story'
Details
1995 : Raadselige Roos 1995 'Nachtvlucht van een vlinder'
Prijswinnaar: Katinka Ernes
Bekroond werk:'Nachtvlucht van een vlinder'
Details
1995 : Raadselige Roos 1995 'Surprise'
Prijswinnaar: Esther Verhagen
Bekroond werk:'Surprise'
Details
1995 : Raadselige Roos 1995 'De broers'
Prijswinnaar: Ignas Bertels
Bekroond werk:'De broers'
Details

Literaire prijzen

In deze database vindt u een overzicht van meer dan 500 Nederlandse en Vlaamse literaire prijzen. Het prijzenbestand bevat achtergrondinformatie over de prijzen en is te doorzoeken op zowel prijswinnaars als juryleden. Deze database wordt beheerd door het Literatuurmuseum.


U kunt in het prijzenbestand zoeken op twee manieren:

  • Bladeren van A tot Z door het afrolscherm.
  • Door het intikken van een letter komt de eerste prijs die met die letter begint in beeld, met behulp van de pijltjestoetsen op uw toetsenbord kunt u hierna naar boven of naar beneden bladeren.

    Een aantal prijzen heeft twee ingangen, één op de officiële naam en één op de naam waaronder de prijs het meest bekend is.

    Klikken op naam van de prijs geeft een nadere toelichting van de prijs, klikken op details geeft de gegevens van de uitreiking.

    Per persoon staan alle gegevens onder elkaar: de gewonnen prijzen, de jurylidmaatschappen en in voorkomende gevallen de gegevens van de prijzen of jurylidmaatschappen onder een andere naam verkregen of bekleed.

    Voor een volledig overzicht is het belangrijk het hele scherm af te scrollen.